Zdroj

Kira Sarrowová žije v relativně spokojeném manželství. Nachází si práci v kanceláři a večer před nástupem si s manželem vyrazí do kina a na večeři, aby tuto událost oslavili. Když se spolu později vrací domů, jsou přepadeni a Kira je skupinou mužů unesena. Tvrdí, že jí neublíží. Hlavně k jednomu z nich, Davisovi, má Kira nezvykle blízko, což ji mate a neví, jestli by mu měla věřit nebo ne.

Po neúspěšném pokusu o útěk se Kira dovídá, že je spojovacím článkem, jak nalézt neznámou technologii, která dokáže manipulovat s lidským myšlením. Postupem času se rozpomíná na svůj minulý život v Atlantidě. Zjišťuje, že patřila ke strážcům, kteří zajišťovali, aby mezi obyvateli vládl mír a spravedlnost, a že to ona způsobila, že se Atlantida potopila.

Ovšem Davis, který s Kirou sdílí hluboké pouto sahající daleko do minulosti, a jeho společníci nejsou jediní, kdo pátrají po Zdroji, a tak je Kira postavena před rozhodnutí a v zásadě nemá moc na vybranou – musí Zdroj nalézt a zneškodnit dřív, než se jiní rozhodnou ho zneužít a ovládnout pomocí něho celý svět.

Podaří se jí odvrátit nebezpečí, které na ni začíná nemilosrdně doléhat? Odolá přitažlivosti, která ji vábí k Davisovi?

Ukázka z knihy:

Davis přivede motor do vysokých otáček. Zařadí zpátečku, spěšně zkontroluje výhled přes čelní průhled a já nepřestávám sledovat, jak si počíná, než se nakonec podívám ven, abych posoudila, jak se situace vyvíjí. Callovo auto couvne do pole, limuzína se náhle ocitá tři metry před námi.

Dva metry… jeden metr…

Davis trhne s volantem na stranu a sešlápne plyn. Vykřiknu, protože nás ta limuzína těsně mine. Okna nepřátelského vozu jsou zatemněná, takže nevidím, kdo po nás jde, ale ten obrázek si už budu pamatovat navždy.

„Držte se,“ křikne Davis, obratně přeřadí a dodávka se tvrdě odpíchne. Druhé auto se snaží vyjet z pole, ale vidím, že mu prokluzují kola. To je problém.

Davis dupne na brzdu, až mám dojem, že nás k té silnici hodlá připíchnout.

„Ten maniak si na nás vzal brokovnici,“ poznamená Lukas a já v bočním zrcátku zahlédnu Zoriodovu siluetu. Jde v čele tříčlenné skupinky, která se z limuzíny vylodila. Rozevlátý plášť mu splývá s tmavými vlasy, a pak na chvíli nevidím vůbec nic. Zamrkám a zaryju si do rukou nehty, musím zůstat při smyslech.

Call chce, abychom okamžitě odjeli. Nejdůležitější je její bezpečí – je mi jasné, že přesně tato slova musí mít Call na mysli, když ukazuje na mě.

„Sakra,“ procedí Davis skrz zaťaté zuby.

Sevře volant a násilně přimkne víčka k sobě.

Moji mysl zaměstná zvuk, tolik povědomý z akčních filmů z televize. Zoriod si právě musel nabít zbraň.

„Zabijou ji, bez milosti. Musíme jet!“ nakloní se dopředu Lukas.

Davis se podívá na Calla – trvá to jen zlomek vteřiny, ale mně to připadá jako celá věčnost. Neumím si představit, jak těžké pro Davise musí být vybrat si, čí život upřednostní.

Vzhledem k okolnostem není pochyb, že to bude ten můj.

U srdce mě bodne. Tohle už je na mě příliš.

Není to promyšlený plán a už vůbec ne rozumný – postavit se Zoriodovi, to přiznávám. Asi doufám, že mi Zdroj nějakým způsobem pomůže a nenechá mě na holičkách. Odepnu si pás, otevřu dveře a chci vystoupit.

„Kiro, co blbneš!“ zařve Davis a ožene se po mně rukou, pozdě. Dlaní rozvíří prázdný vzduch.

Svalím se do štěrku, snažím se zhluboka dýchat. Ruce se mi neuvěřitelně třesou, jako by snad trpěly nějakou nervovou poruchou. Nedokážu se zvednout. Jsem příliš slabá.

„Kiro!“ Davis přeleze na moje sedadlo a natáhne se pro mě.

„Nalez zpátky do té pitomé dodávky, Kiro, hned!“

Zoriod přistoupí blíž. Spatřím jeho černé vyleštěné kožené boty, než vzhlédnu. Zoriod na mě zamíří svou brokovnicí. Výraz profesionálního zabijáka. Chladnější než kdy před tím. Po páteři mi mrazí.

Davisův dech je hlasitý, krátký. V očích se mu zračí panika.

„Ne!“ slyším Dawn.

„Konečně rozumná volba, mladá strážkyně,“ řekne Zoriod. Pak se prostorem rozlehne výstřel.

Tisknu víčka k sobě a čekám, až mě střela zasáhne. V uších mi píská, jak mě rána ochromí. Připadá mi, jako by se zastavil čas.

Kniha je k dostání jak v knižní, tak elektronické formě. Pokud máte zájem, následujte zvýrazněný odkaz.